איך לבחור עו"ד גירושין?

עם ההחלטה להתגרש, עליכם לשכור את שירותיו של עו"ד גירושין אשר ייצגכם בהליך המשפטי. הסוגיות שיוכרעו במסגרתו כמו למשל חלוקת הרכוש הן הרות גורל ולכן אל תקלו ראש בבחירה זו. שני השיקולים המרכזיים אשר צריכים לעמוד מול עיניכם בעת בחירת עורך הדין הם ניסיונו המקצועי בייצוג בהליכי גירושין וטיבה של התקשורת והכימיה ביניכם לבינו.

חשיבות הייצוג המשפטי בגירושין

בטרם נסביר כיצד לבחור עו"ד לניהול תיק גירושין, כדאי להבין קודם את חשיבותו של הליווי המשפטי בסיטואציה זו. סיומו של קשר הנישואין ופירוק התא המשפחתי הם חוויה מטלטלת ומשנה חיים עבור בני הזוג וילדיהם. על כן, אין ספק כי עליהם לעשות כל שניתן כדי להתמודד בצורה טובה עם משבר מורכב זה. יחד עם זאת, יש לזכור כי הליך הגירושין הוא הליך משפטי שבו ייקבעו זמני השהות עם הילדים, גובה החיוב במזונות, ותתבצע חלוקת רכוש בין הצדדים. לאלו משמעות עצומה עבור בני הזוג אשר במידה רבה הנם בעלי אינטרסים מנוגדים. מכאן, עם תחילתו של השיח המשפטי, לא תאחרנה להגיע מחלוקות ואי הסכמות. לכן, כל אחד מבני הזוג זקוק לייצוג משפטי מקצועי אשר יבטיח כי הגירושין יסתיימו עבורו בתוצאות טובות.

עו"ד גירושין יבחן ביסודיות את המצב המשפטי בכל הגזרות, יבין מהן מטרותיו של הלקוח ויפעל להשיגן בדרך היעילה ביותר. לעיתים, יש רצון משותף של בני הזוג לגבש הסכם גירושין, אז עורך הדין ינהל משא ומתן המשלב נכונות לפשרה לצד עמידה על הנקודות המהותיות ביותר ללקוח. בסופו של יום, המטרה תהיה לקבל הסכם הוגן, פשוט ליישום שיאפשר לבני הזוג לסיים את הפרק הנוכחי בחייהם ולהמשיך הלאה. כאשר הקרע בין בני הזוג או פערי הרצונות ביניהם גדול מדי, ההליך המשפטי יתנהל בערכאות. במצב זה, עורך הדין יתכנן במחשבה רבה את טיעוניו בפני בית המשפט לענייני משפחה ובית הדין הרבני, ידאג לגבות אותם באסמכתאות המתאימות ויפעל כמיטב יכולתו לסיים את ההליך בתוצאות האופטימאליות.

עו"ד גירושין מומחה ובעל ניסיון

אנו מבינים אפוא כי ייצוג משפטי בהליכי גירושין הוא קריטי, היות שלתוצאות ההליך תהיינה השלכות אדירות על בני הזוג. משכך, חייבים הם לדאוג כי לצדם יהיה עו"ד אשר יפעל בכל דרך כדי לשמור על זכויותיהם. השאלה הנשאלת כעת היא איך לבחור עו"ד גירושין? ובכן, למומחיות משפטית אין ולא יהיה תחליף, זהו תמיד יהיה הפרמטר הקריטי ביותר בבחירת עו"ד, בכל תחום באשר הוא. כאשר בני זוג עומדים בפני הליך גירושין, עורך הדין שלהם חייב להיות מומחה בדיני משפחה ומי שמייצג בדרך קבע זוגות מתגרשים. רק עו"ד העוסק בייצוג בהליכי גירושין באופן שוטף מכיר על בוריה את החקיקה והפסיקה, כמו גם את כל השחקנים השונים בזירה המשפטית: עורכי דין אחרים העוסקים בתחום, שופטי בתי המשפט לענייני משפחה ודייני בתי הדין הרבניים.

 

עוד נוסיף, כי כדאי לפנות לעו"ד מנוסה מאוד, אשר טיפל בהליכי גירושין שונים באורכם ובאופיים. ישנם זוגות המתגרשים אחרי שנים ארוכות של נישואין עם ילדים משותפים ורכוש רב, אחרים נפרדים שנים בודדות לאחר החתונה. חלק מהזוגות מתגרשים באופן חברי ומגבשים תוך זמן קצר הסכם גירושין ואחרים מנהלים מאבק משפטי ארוך זה עם זו בערכאות. גיוון זה מקנה לעורך הדין ניסיון וידע רב, אשר עמם הוא רוכש כלים המסייעים לו להתמודד עם שלל המורכבויות של הליך הגירושין. כך יכול עורך הדין למצוא בכל פעם מחדש את הדרך לסיים את ההליך בתוצאה האפשרית והטובה ביותר עבור הלקוח.

תקשורת וכימיה טובה

בעת בחירת עו"ד גירושין, יש לוודא כי הוא מומחה בתחום וכי מאחוריו ניסיון מקצועי נרחב. מדדים אלו משקפים באופן ישיר את איכות הייצוג המשפטי שיוכל הלקוח לקבל והם יכולים להכריע אם הליך הגירושין יסתיים בתוצאות טובות או במפח נפש. על כן לא ניתן בשום צורה להמעיט בחשיבותם של אחד כזה, ויש לבחון פרמטרים אלו היטב טרם קבלת החלטה. כדי לייצג לקוח בתיק גירושין, עורך הדין חייב ללמוד להכיר אותו באופן מעמיק למדי. עליו יהיה לשאול אותו שאלות אישיות על חיי הנישואין שלו, על הקשר שלו עם ילדיו, על מצבו הכספי וכיו"ב. מידע זה נחוץ לו כדי לקבל תמונה ברורה של המצב המשפטי וכדי לתכנן את האסטרטגיה לניהול התיק.

 

חשיפה שכזו מטבע הדברים אינה קלה וכדי שהלקוח ירגיש בנוח לשתף את עורך הדין בפרטים הדרושים לו, חייבת להיות תקשורת וכימיה טובה בין הצדדים אשר תאפשר שיח אישי ואינטימי שכזה. הלקוח ועורך הדין צריכים לדבר באותה שפה, להרגיש מאוד בנוח האחד עם השני וחייבת להתקיים תחושה של אמון הדדי. ללא כל אלו, עו"ד גירושין מקצועי ומוצלח ככל שיהיה, יתקשה מאוד לייצג באופן המיטבי את בן או בת הזוג, משום שהוא לא יבין עד הסוף את רצונם, מה מניע אותם ולפיכך יתקשה לקדם ביעילות את האינטרסים שלהם בהליך המשפטי.

רוצים לקבל ייעוץ משפטי?
יש לכם שאלה דחופה?

עוד בנושא

דילוג לתוכן