עורך דין מזונות

עורך דין מזונות בראל לאניאדו

הליכי גירושין אינם הליכים נעימים, שכן הם כוללים לא רק את הליך הפרידה שעלול להיות כואב לכל אחד מהצדדים, אלא בין היתר דורשים הם גם חלוקה כירורגית של לא מעט רכוש בין בני הזוג.

עם כל זאת, הנקודה העיקרית ואולי המורכבות ביותר לכלל הזוגות, היא ללא ספק נקודת המזונות הדורשת גם התחשבות בכל אחד מבני הזוג, הן בייחס יכולת ההשתכרות שלהם והן בייחס חינוך מיטבי לילדים.

אחת ההמלצות במצבים שכאלו היא בפנייה אל עורך דין מזונות, אשר יוכל לסייע לכל אחד מהצדדים להגיע אל ההחלטה הנכונה ביותר גם עבורם וגם עבור הילדים. במקרים אלה, מומלץ להגיע אל משרד עורכי הדין בראל לאניאדו, ולהבטיח ליווי משפטי מצוין לאורך כל ההליך.

עורך דין מזונות – להתחלק נכון

מסע גידול הילדים איננו מסתיים גם כאשר הם עצמם הופכים להורים, אך כאשר אל מסע זה מצטרף גם פירוק התא המשפחתי הוא עלול להפוך למסע מורכב למדי. שכן חלוקת דמי המזונות עלולה לא פעם להוות טריגר מורכב וקשה עבור המעורבים בהליכים אלה, בין אם מדובר ביכולת ההשתכרות של הצד המשלם אשר עלולה להיפגע עקב גודל התשלום, ובין אם מדובר ביכולת להתאים את גודל המזונות לאורך חייו של הילד, החל מאיכות חיים גבוה, חוגים, הלבשה, חינוך ועוד.

משכך, בעת הליך של גירושין מומלץ לקבל את עזרתו של עורך דין מזונות, גם בכדי לשמור על הזכויות שלנו כהורים וביכולת להשתכר בצורה נאותה וגם ביכולת לכלכל את ילדינו בצורה מכובדת.

כיצד מחושבים המזונות?

לא פעם נשאלת השאלה כיצד מחשבים את עלות המזונות לכל צד, כאשר קיים גם מחשבון אשר יוכל לסייע בחישוב עלויות אלו. עם זאת בהיוועצות של עורך דין מזונות, ניתן יהיה לבצע חישוב זה בצורה יותר עניינית אשר תכלול לא רק את מספר הילדים המשותפים או את פעילות הילדים אלא גם את כמות הימים בהם ייפגש כל הורה עם אחד מהילדים וכמובן את יכולת ההשתכרות שלו. לכן, מומלץ ביותר לפנות אל משרד עורכי הדין בראל לאניאדו, אשר יוכל להעניק ליווי משפטי עד לקבלת התוצאה המיטבית עבורכם.

עורך דין לענייני מזונות

עורך דין לענייני מזונות

הליכי גירושין אינם הליכים פשוטים לאף אחד מהצדדים, שכן לא בת הזוג ולא בן הזוג חשבו ברגעי החופה או ההיכרות כי אכן יגיעו להליכי פרידה כל כך כואבים ומורכבים. הליכים אלו עלולים להחיל לא פעם גם חלוקה בגידול הילדים, גם חלוקה בנכסים שונים ולעיתים אף של חברות וקריירות שלמות של כל אחד מבני הזוג, אך כאשר מגיעים אל הנושא המורכב ביותר כמו מזונות, מומלץ להיוועץ עם עורך דין לענייני מזונות אשר יוכל לעזור לנו לשמור על זכויותינו וגם על היכולת להשתכר לאחר הפרידה. לכן במקרים כאלו מומלץ לפנות אל משרד עורכי הדין בראל לאניאדו, המתמחה בדיני משפחה ובעל ניסיון רב בתחום.

עורך דין לענייני מזונות – כמה ועד מתי?

כמובן ששאלת גובה התשלום לכל ילד עולה תמיד בהליך הגירושין, כאשר כל אחד מהצדדים מבקש לשמור על מספר אינטרסים החל מהיכולת להשתכר בצורה מכובדת ועד היכולת לכלכל את ילדיו ברמת חיים גבוה. לכן, ישנו כיום מחשבון אשר יעזור לנו לעשות את חישוב זה, כאשר אליו משתכללים משתנים כמו יכולת ההכנסה של כל הורה, הזנה של כל אחד מהילדים, חינוך, העשרה ופנאי. אך, בלא מעט מקרים נדרשת גם התערבות של עורך דין לענייני מזונות, אשר יוכל לשטח בפני בית המשפט את סיבותיו של ההורה במתן התשלום.

ובאשר לגילאי התשלום, בישראל ישנה הבחנה מהותית בין קטינים מתחת לגיל 6 ובין קטינים מעל גיל 6, כאשר בנוגע לקטינים מתחת לגיל 6 על האב חלה חובה אבסולוטית לשאת בצרכיהם.

משתנים נוספים בתשלום המזונות

למרות תשלומי המזונות ישנם גם לא מעט מקרים מצערים, בהם ניתן לשלול דמי מזונות מהילדים בגין סרבנות קשר מצידו של הילד. מכרים אלו נקראים בלשון הפסיקה "ילד מורד", המתנהג באופן מתריס או אינו מוכן להיפגש עם אביו בגין סיבות שאינן מוצדקות. מאידך כיום ניתן לבצע משמורת משותפת בגידול הילדים, כאשר בה מרבית ההורים ישלמו דמי מזונות מופחתים עד לאי תשלום מזונות בכלל.

בכדי להכיר את שאר המשתנים ולהתנהל נכון גם בחלוקת דמי המזונות, מומלץ לפנות אל משרד עורכי הדין בראל לאניאדו.

עורך דין מזונות ילדים

עורך דין מזונות ילדים

מזונות הם אחד הסעיפים המרכזיים בכל הסכם גירושין. כדאי לדעת שהגישה הנהוגה כיום בבתי המשפט לענייני משפחה היא לשקלל בהחלטה גם את זמני השהות כשמדובר על מזונות לבני ובנות גיל 6 ומעלה, וזאת מתוך הבנה שהורות שוויונית ומשותפת מחייבת גם מתן אפשרות אמיתית לשני ההורים לחיות ברווחה כלכלית. בכל מקרה מומלץ להיעזר בשירותיו של עורך דין מזונות – זהו אחד מתחומי המומחיות של עו"ד בראל לאניאדו.

איך עורך דין מזונות עוזר לגבר או לאישה במקרי גירושין?

* מזונות האישה – אישה שלא עובדת זכאית למזונות מהבעל מרגע אישור תביעת המזונות ועד לרגע שבו הגירושין נכנסים לתוקף. ניתן לבקש גם מזונות זמניים, עד לבירור התביעה, אבל אי אפשר לדרוש מזונות באופן רטרואקטיבי, ולכן לא כדאי להתעכב. המזונות נועדו לאפשר לאישה לשמור על רמת החיים לה הורגלה במהלך הנישואין, בהם נכללים הטבות שונות כדוגמת הוצאות רכב, תשלום עבור לימודים, מוצרי איפור ועוד. הכנסות הבעל נלקחות בחשבון בעת חישוב גובה המזונות. ניתן להגיש תביעה זו בבית דין דתי או בבית משפט לענייני משפחה.

* ביטול מזונות ילדים – גם בית דין דתי וגם בית משפט לענייני משפחה רשאים לבטל מזונות ילדים שכבר נפסקו, וזאת אם הילד מוגדר כ"מורד". אמנם מדובר בהגדרה על-פי ההלכה, אבל גם בתי המשפט לענייני משפחה נשענים עליה. באופן טבעי מדובר במצבים מורכבים המחייבים רגישות רבה, ועורך דין מנוסה במיוחד.

* שינוי סכום מזונות הילדים – כשהנסיבות משתנות במידה ניכרת, ישנה היתכנות להעלאת גובה המזונות או להפחתתם, בהתאם למצב החדש שנותר. כך לדוגמה אם ההורה שמשלם את המזונות מקים משפחה חדשה, כולל ילדים, ייתכן שהצורך לפרנס גם את הצאצאים הנוספים יוביל להפחתת המזונות לילדים מהנישואין הקודמים.

זמינות גבוהה והיכרות עם כל הערכאות השיפוטיות

עו"ד בראל לאניאדו הוא עורך דין מזונות שנלחם למען לקוחותיו בכל הכלים המשפטיים הרלוונטיים. בכל טיפול ובכל תיק הוא מביא לידי ביטוי היכרות הן עם בתי דין רבניים והן עם בתי המשפט לענייני משפחה, וכידוע ייתכנו הבדלים לא מבוטלים בין שני סוגי המוסדות האלה, וכן מחויבות אמיתית לכל אדם. זמינות גבוהה וניסיון רלוונטי משלימים בסיס איתן לשירות מצוין

עורך דין מזונות
רוצים לקבל ייעוץ משפטי?
יש לכם שאלה דחופה?

עוד בנושא

דילוג לתוכן